0
Працюємо пн-пт 10-19, сб-нд 10-18
Ru Ua

Корисна інформація про рукоділля від інтернет магазину №1 "Мастерица" у Києві.

19 Апреля 2024

Полімерну глину можна назвати «дорослим пластиліном». Це пластичний матеріал, який не тільки набуває будь-якої форми, але й твердне. З глини можна зліпити практично все: різні прикраси, аксесуари, фігурки, ляльки. Її використовують у кулінарній мініатюрі та флористичному ліпленні. При цьому сама пластика може відрізнятися за своїми властивостями та характеристиками.

Глина для лепки

Які потрібні інструменти та матеріали для ліплення?

Для початку цілком буде достатньо полімерної глини та бажання ліпити. Це може бути самозатвердювальна глина, що застигає при кімнатній температурі, або пластика, що запікається, яку потрібно деякий час тримати в духовій печі. Інструменти для зручності роботи з глиною можна докуповувати за необхідності:

  • Акриловий ролик
Ролик з акрилу, подібно до качалці для тіста, використовують для розкочування глини в тонкі пласти, а також змішування кольорів та створення плавних градієнтів.
  • Силіконовий коврик
Килимок з розміткою не тільки дозволить захистити поверхню від жирних кольорових плям і порізів, а й стане трафаретом для створення деталей однакового розміру. Якщо килимок буде ще й жаростійким, то на ньому можна випікати вироби.
  • Набір стеків
Стеки – інструменти з наконечниками різної форми. Вони використовуються для згладжування поверхні, приєднання та формування деталей. На додаток до них можна використовувати звичайні зубочистки - ними зручно робити отвори в бусинах та інших заготовках.
  • Леза
Для зручності нарізування глини використовують професійні леза, які можна замінити на будівельний або канцелярський нож.
  • Катери
Форми для вирізування, подібні до форм для випічки печива, дають можливість швидко і акуратно зробити потрібні заготовки: листочки, пелюстки і т.д.
  • Текстурні листи
Надати виробам цікаву фактуру можна за рахунок аркуша з текстурою мережива, шкіри, дерева та інших текстур. Для цього також можна скористатися мереживною тканиною, губкою, фактурним папером тощо.
  • Екструдер
Це своєрідний шприц із різними насадками, який дозволяє видавлювати глину «ковбасками» певної форми.
  • Молди
Це силіконові форми, завдяки яким можна швидко зробити кілька ідентичних заготовок. У художньому інтернет-магазині «Мастериця» представлено широкий асортимент полімерної глини та інструментів для роботи з нею.

Чи токсична полімерна глина?

Найпоширеніший міф про полімерну глину пов'язаний з її токсичністю. Багато хто помилково вважає, що пари, що виділяються при запіканні глини, токсичні та небезпечні для здоров'я. Але насправді це помилка. Температура виділення небезпечного газу набагато вища, ніж та, коли він запікають полімерну глину. Всі відомі виробники глини, такі як Fimo, Сernit, Darwi провели численні тестування, що підтверджують безпеку матеріалів на міжнародному рівні.

Небезпечна глина буде тільки в тому випадку, якщо використовувати її не за призначенням. Наприклад, є. З'їдена глина може призвести до закупорки кишечника та інших проблем. Тому важливо зберігати її подалі від дітей та домашніх улюбленців.

Що робити, якщо полімерна глина висохла?

Полімерна глина зберігається довго, але не завжди. Нерідко після тривалого зберігання вона висихає та стає твердою. Розминати таку глину руками важко, тому досвідчені майстри використовують спеціальні матеріали або вдаються до різних хитрощів.

  • Перший спосіб – це нагріти глину на батареї або за допомогою фена. Під впливом температури, висохлий матеріал знову стає пластичним та податливим.
  • Другий спосіб — рідка пластика та спеціальні розм'якшувачі, які втручаються в полімерну глину у певній пропорції, роблячи її м'якшою.

У магазині «Мастериця» вам підкажуть, яку полімерну глину купити новачкові та які інструменти для ліплення краще.

повернуться до всіх статей