0
Працюємо пн-пт 10-19, сб-нд 10-18
Ru Ua

Что такое линогравюра?

22 Апреля 2024

Ліногравюра: що за техніка?

Уявіть, що у вас є можливість взяти свій улюблений малюнок і перенести його на листівку або кілька листівок відразу, або зовсім на декоративну подушку, яка прикрашає диван у вітальні. Техніка ліногравюри дає таку можливість.

Линогравюра - техника высокой печати

Будучи одним із видів високого друку, вона дозволяє перенести ескіз або зображення з друкованої форми шляхом відбитку на папір, тканину або дерево власними руками прямо на робочому столі, не втрачаючи витонченості та шарму ручної роботи.

Ліногравюра: техніка друку покроково

На перший погляд ліногравюра може здатися досить складною у виконанні, але якщо ви коли-небудь робили печатку з гумки, то зрозумієте і розберетеся в принципі роботи цієї техніки:

Детальная пошаговка в технике линогравюры

Заздалегідь приготовлений або спеціально зроблений ескіз переносять на лінолеум за допомогою кальки. Важливо віддзеркалити зображення перед нанесенням. Потім на поверхні лінолеуму маркером або графітним олівцем виправляють деталі малюнка. Наприклад, щоб не заплутатись, можна заштрихувати або зафарбувати області, які потрібно повністю вирізати.

Коли всі деталі готові, різцем вирізують зафарбовані області, роблячи заглиблення, які не торкаються паперу. А високі ділянки, що є частиною малюнка, фарбують валиком, попередньо розкочаним фарбою або чорнилом для ліногравюри.

Після того, як поверхня лінолеуму фарбована - можна переносити відбиток на папір або інший матеріал. Тут все залежить від щільності паперу та індивідуальних переваг. Щоб відбиток вийшов чітким і насиченим, лист або лінолеум треба рівномірно притиснути та прокатати валиком, качалкою чи ложкою.

5 інструментів, які потрібні для створення ліногравюри

У ксилографії, яка зародилася ще у 16 столітті, для перенесення відбитка використовували дерево. У сучасній техніці ліногравюри застосовують більш м'який і податливий лінолеум, на якому значно простіше вирізати потрібний для малюнка ескіз. Але які інструменти знадобляться для ліногравюри?

Инструменты для линогравюры.

· Лінолеум

Спеціальний лінолеум для ліногравюри виконує роль своєрідного штампу-заготівлі, на якому вирізують ескіз, покривають його фарбою та роблять відбиток на папері чи тканині. На відміну від звичайного господарського, такий матеріал, розроблений спеціально для друку, товстіший і менш пористий, тому його легше різати штихелем.

· Різці або штихелі

Пристосування-ножі , за допомогою яких вирізують малюнок на лінолеумі. Якщо штихель — це готовий ніж із ручкою, то різці виступають у ролі змінних лез для нього: вони відрізняються формою та товщиною. Що стосується форми і кромки леза, це може бути плоска, напівкругла, скобчаста або кутова форма, що нагадує латинську букву «V».

· Фарба/чорнила

У цій техніці найкраще використовувати спеціальні чорнила для ліногравюри на водній основі, оскільки вони рівномірно розподіляються по всій поверхні лінолеуму і не висохнуть раніше, ніж відбиток виявиться на папері. Акрил друкують попередньо розбавляючи його з рідиною, яка дозволяє уповільнити висихання фарби. При цьому оптимальний склад визначають навмання, роблячи пробні відбитки.

· Валік

Для розкочування та нанесення чорнила знадобиться валик. Це може бути класичний вальцмасовий валик для поліграфії або ж більш поширений гумовий валик, який використовується для поклейки шпалер.

· Прес

Як преса в домашніх умовах можна використовувати вищезгаданий валик або звичнішу для багатьох качалку. Нерідко для цього вибирають звичайну ложку, якою прокочують поверхню лінолеуму. У стартових наборах для ліногравюри можна знайти невеликий штамп з ручкою , який виступає в ролі ручного преса і спрощує перенесення відбитка.

Також не забувайте заздалегідь підготувати папір, на який планується перенести відбиток. Як матеріал також можна використовувати різні види тканини та дерев'яні поверхні.

У нашому магазині ви можете знайти всі необхідні інструменти для ліногравюри , а також базові набори , які включають все, щоб спробувати цю неймовірно цікаву і захоплюючу техніку.


повернуться до всіх статей