0
Працюємо пн-пт 10-19, сб-нд 10-18
Ru Ua

Порівняльна характеристика контурів - Интернет магазин Мастерица

20 Апреля 2024
Порівняльна характеристика вітражних контурів C.Kreul (Кройль) Німеччина , Maimeri (Маймері) Італія , Pebeo (Пебео) Франції

Призначення вітражних контурів у тому, що вони імітують спайку, яка застосовується у виготовленні традиційних вітражів. Так само вони запобігають довільному змішуванню фарб у роботі. Але застосування цих контурів не обмежується тільки вітражами: вони можуть працювати і самостійно. Завдяки тому, що вони наносяться на будь-яку тверду поверхню, розширюється спектр їх застосування і цим робить їх універсальними. Контури ідеально підходять для таких технік, як точковий розпис (монохромний), ажурний розпис і т.д. На панелі виробників вітражних контурів є як металики, так і кілька основних кольорів. Це поєднання надає виробам, виконаним у таких техніках, надзвичайну красу та неповторність. Зрозумівши властивості та особливості контурів різних фірм, ви обов'язково надихнетеся на створення своїх технік або відкриєте для себе нові можливості для роботи.
Вітражні контури фірм C.Kreul, Maimeri, Pebeo мають багато спільного, проте відрізняються один від одного.
Всі контури на водній основі випускаються в тубах по 20 мл зі спеціальним зручним наконечником, який знімається і його можна надалі замінити. Основний акцент зроблено на кольори металіки, т.к. ми вже говорили вище, що пряме їх призначення – імітація спайки. Але є й кілька основних кольорів.

У фірми C.Kreul таких 4 кольори: білий, сірий і чорний і червоний, що не присутній у палітрах Maimeri та Pebeo. При висиханні контуру цієї фірми все, окрім металиків – матові.
У Maimeri, наприклад, всього 2 основних кольори: чорний і сірий, ще є прозорий контур, якого немає більше в жодній палітрі інших фірм, так само як і білий колір: у Maimeri він перламутровий. При висиханні контури Maimeri мають напівглянсову поверхню.
Pebeo має 3 основні кольори: білий, чорний та графітовий, якого немає у C. Kreul та Maimeri. Контури після висихання напівглянсові. Загалом у Pebeo найменша палітра з усіх: всього 7 кольорів, тоді, як у C.Kreul – 9 кольорів, а у Maimeri – 12. Проте контури Pebeo найбільш насичені за кольором, добре тримають форму і не розтікаються. У них найміцніша зчеплюваність з основою. Іноді це не користь роботі, т.к. при спробі провести товсту лінію контур розмазується і виходить подвійна лінія, при проведенні тонкої лінії теж є деякі незручності, але все ж таки пристосуватися можна. Всі контури переносять випал при температурі не вище 130 градусів, але тільки після їх повного висихання. Це дозволить вам застосовувати їх спільно з іншими матеріалами, які потребують випалу за такої температури, наприклад з полімерною глиною. Але міцності вітраж випал не додасть.
Не рахуйте ці відмінності між контурами різних виробників за недолік. Знання цих відмінностей допоможе вам зорієнтуватися, підібрати саме ті контури, які підійдуть за своїми властивостями або просто будуть зручні в роботі.

p4048041.jpg Якщо ж говорити про недоліки, то вони є у всіх виробників контурів, усунути деякі з недоліків технічно неможливо: при заповненні тюбика довільно виходить повітряний прошарок. Вона створює тиск фарби в тюбику і при відкритті фарба просто сама без натиску на тюбик випливає з носика насадки, що створює незручності в роботі. Зупинити її витікання складно, вам доведеться пристосовуватися до швидкого темпу роботи, щоб встигати за фарбою. Тільки тоді, коли вийде повітряний затор з тюбика, працювати з контуром буде легко, т.к. Тут ви самі регулюєте подачу фарби. Але це проблема виникає який завжди, іноді навіть відсутня взагалі, т.к. повітряна пробка може бути близько до шийки тюбика і при його розтині відразу ж виходить.

Одна важлива деталь: будь-коли залишайте тюбик із незакритим носиком, т.к. всі контури дуже швидко висихають та забивають носик наконечника, тому прочистити насадку буде складно.
Не намагайтеся прочистити їх механічним шляхом, тобто. використовуючи голки та інші гострі предмети, т.к. ви просто зіпсуєте насадку і вона буде зовсім непридатною для подальшого застосування. Але ситуацію врятувати можна: ніколи не викидайте насадки із контурів, які закінчилися. Киньте їх у ємність із водою на кілька днів. Фарба відмокне і ви можете промити насадку та використовувати її знову, причому насадки для контурів у різних виробників взаємозамінні.

У контурів Pebeo ситуація складніша: вони засихають у носику насадки навіть тоді, коли вона закрита захисним ковпачком. В такому випадку проблему вирішити можна так: візьміть найдовшу швейну шпильку з пластмасовою кулькою на кінці (вона дуже тонка) і щоразу, після закінчення роботи, вставляйте її в носик насадки. Носи насадок у цих контурів варто промивати частіше, ніж в інших контурах.
p4068045.jpg
повернуться до всіх статей