Фарби для батика
Розпис по тканині неможливий без спеціальних фарб для шовку та батика. Це рідка або трохи масляниста маса, яка створена на водяній або акриловій основі. Даний інструмент з розпису представлений у широкому виборі кольорів та палітр, що дозволяє створити справжній шедевр на найтоншій основі.
Початківці вибирають фарби для шовку і батика на водній основі з можливістю закріплення пором. З таким матеріалом працювати трохи складніше, але кольори набувають яскравіших і насиченіших. Початківцям рекомендовано зупинитися на густіших фарбах, які мають на увазі можливість розведення водою. Після їх роботи можна «запечатати» праскою, що попередить розпливчастість контуру малюнка і вбереже малюнок.
Основні характеристики та склад
Фарби для шовку та батика мають такі особливості:
- Мають відмінну розтіканість;
- Прозорі та добре піддаються змішуванню;
- Адаптовані до розпису найтоншими тканинами, не псують основу;
- Дозволяють створювати плавні та вигадливі переходячи з одного відтінку в інший;
- Дають можливість користуватися різними ефектами;
- Дуже багата палітра кольорів. Деякі виробники пропонують змішувати кольори до отримання необхідного відтінку;
- Зберігаються тривалий час і не випадають в осад після тривалої перерви у використанні;
- Дозволяють працювати в акварельній техніці, гарячому та багатошаровому батіку.
До складу якісних фарб входять лише натуральні складові, які є екологічно безпечними для людини та навколишнього середовища. Матеріал не має запаху, що дозволяє користуватися фарбами навіть алергікам.
Види та особливості використання
Фарби для шовку та батиста відрізняються кольором, якістю, а також їх розрізняють за способом кріплення:
- Закріплення пором;
- Закріплення праскою.
Етап обробки необхідний для того, щоб фарба добре «запечаталася» на тканині і не змивалася при пранні, не змінювала відтінок під променями сонця. Багато майстринь воліють користуватися праскою. Оскільки це простіше та швидше. Але фахівці рекомендують використовувати пару для тонкого натурального шовку. Адже для тканини агресивна висока температура праски, що в результаті впливає на її міцність та зовнішній вигляд.
Етап закріплення фарби вважається останнім. Початок роботи передбачає підготовку тканини. Для цього тканину натягують на спеціальний каркас та закріплюють. Після цього наноситься малюнок за допомогою гутти. Ця лінія стане бар'єром для фарби та дозволить їй триматися в межах обраних меж. Як тільки малюнок буде закінчено настає етап закріплення. Використовувати та прати тканину можна лише через 48 годин.
На що звернути увагу під час виборів?
Величезний асортимент фарб для шовку та батисту представлений у широкому виборі кольорів та відтінків. Інструмент пропонується як наборами, так і в одиничному екземплярі. Також існує ціла низка компаній-виробників фарб. Тому, щоб не помилитися з вибором, варто звертати увагу на вартість - підозріло низька ціна може свідчити про погану якість продукту. Фахівці рекомендують візуально оцінити масу. Наявність розшаровування і частинок, що випали в осад, буде свідчити про низьку якість продукту або недотримання етапів зберігання. Також важливо оцінити насиченість кольору. Майстри рекомендують зупинитись на природних кольорах, з якими простіше працювати. Ще важливо врахувати термін придатності. Якщо він добігає кінця, то краще підібрати інший матеріал.