Як відомо, каліграфія – це мистецтво прикраси ручного листа. Різні переходи, гачки та штрихи дозволяють помітно покращити вигляд написаного від руки тексту та змусити читача отримувати задоволення від прочитання листа чи рукопису. Купівля пір'я для каліграфії – це один із перших кроків для початку заняття цією захоплюючою справою.
З чого складається пір'я для каліграфії?
Каліграфічне перо складається з кількох частин:- Кінчик. Кінчики бувають товсті, середні та тонкі. Вибираються в залежності від власного почерку та виду листа;
- "Гнучкість". Гнучкість називається максимально допустима відстань між зубчиками, які з'являються при натисканні на перо;
- Отвір. Отвір відповідає за подачу туші для листа.
Види каліграфічного пір'я
Каліграфічне пір'я поділяється на три типи:
- пір'я для письма широкого масштабу;
- Пір'я для письма з "натиском". Використовуються переважно у стилі Copperplate;
- плакатне пір'я.
У середньому близько 4-х частин ширини пера становить одна літера. Це означає, що для того, щоб зробити букву, висота якої складе 1 см, потрібно купити перо не ширше за 3 мм.
Як правило, початкове навчання каліграфічного листа проводиться з м'яким пером каліграфії. Ну а у професіоналів у цій справі є цілий набір пір'я, що дозволяє творити чудеса на папері.
Вибираємо перо для каліграфії в інтернет магазині
Рівень листа зазвичай залежить від власного професіоналізму та якості підручного інструменту. Хороше, якісне перо має такі характеристики:
- гладка та рівна поверхня без вад, горбків та опуклостей;
- Неушкоджений гострий кінчик, що звужується до кінця;
- Рівні та пропорційні зубчики.
І головне правило гарного пера - вони в жодному разі не пошкоджують папір, не дряпають його і не рвуть, це важливо пам'ятати!
Тримач пера для каліграфії купити у Києві
Окремим рядком слід розповісти про утримувачі пера для каліграфії. Це дуже зручний інструмент для професіоналів та незамінна річ для новачків. Тримач дозволяє інструменту міцніше і зручніше сидіти в руці, це дає можливість професіоналам виводити більш витончені та тонкі лінії, а новачкам не робити "ляпів" та прибрати ефект тремтячих рук. Зазвичай утримувач використовується для роботи у стилі Copperplate.