Поталь для ефекту золочення та старіння листова
Поталь є тонкою золотою фольгою різного розміру і товщиною листа. Її основне призначення - це імітація золота на різних поверхнях та предметах. Матеріал активно використовується в техніці золочення та старіння.
До вибору покупців представлено не лише золоту поталь. Ще можна придбати бронзову, мідну та срібну. При цьому самі листи можуть нести у собі візерунок чи малюнки. Найбільшою популярністю серед покупців користується імітація окислення з розлученнями та плямами, а також розставлені фігури, які розташовані у точному чи хаотичному порядку.
Склад та особливості використання поталі
На вигляд поталь нагадує тонку фольгу. Дійсно, матеріал настільки тонкий, що потребує дбайливого поводження. Матеріал виготовляють із металевого сплаву міді з цинком. Більш дорогі основи можуть містити мідь, алюміній і навіть золото. Матеріал знайшов своє широке застосування в техніці золочення та старіння. Тому поталь підходить для прикраси таких предметів:
- меблі;
- Елементи декору;
- Стіни та стелі, колони;
- Ліпніна;
- Побутові предмети
Матеріал добре лягати на різну поверхню – натуральну чи синтетичну. Для роботи з поталлю необхідно запастись спеціальними інструментами. Важливо вибрати якісний клей, який не зашкодить тонку листову основу. Добре підійдуть клеючі речовини на водній основі. Крім клею для роботи з поталлю потрібно запастися якісними ножицями, тонким пензлем з м'якою натуральною щетиною, золоченою подушкою та шматочком бавовняної тканини. Як захисне покриття необхідно купити спеціальний лак. Також він додасть поверхні приємного блиску. Щоб робота вдалася, важливо заздалегідь вивчити техніку нанесення поталі. У роботі можуть перешкодити навіть найменші подихи вітру. Тому, матеріал завдають лише тому приміщенні, де відсутні протяги і навіть сторонні люди.
Види поталі та її призначення
До вибору майстрів представлено три основні види поталі:
- Поталь у пластівцях. Характеризується невеликими листочками, які більше схожі на найтонші листочки. Матеріал випускається у трьох популярних відтінках: червоний, зелений та коричневий. З пластівцями працювати трохи складніше, ніж з листовою поталлю. Проте ефект виходить ще цікавішим, з можливістю виконання різних технік;
- Класична золота поталь представлена квадратиками невеликого розміру 14 на 14 см. Матеріал вимагає делікатного поводження, і досвідчені майстри використовують спеціальний пінцет. Шматок поталі, покладений на клейову основу не підлягає переміщенню. В результаті праці ефект золочення виходить гладким та красивим. Завдяки особливостям матеріалу декор буде дуже чітким та унікальним.
Як обрати?
Купуючи поталь для роботи, варто орієнтуватися на колір і розмір. Вибір параметрів аркуша передбачає намічені масштаби роботи. З класичною поталлю простіше працювати, тоді як трансферна потребує особливих навичок. Матеріал у пластівцях знадобиться для тривалої та копіткої роботи. Орієнтуючись на ціну, варто враховувати розміри виробу та товщину листа. Тонкіші листи коштуватимуть дорожче.