Матеріали для золочення та позолоти у Києві
Преображення та декоративне оздоблення різних предметів – модна ідея для домашньої творчості. Для реалізації проекту використовують техніки старіння та золочення. Поняття «старина» асоціюється з якимось благородством, чимось дорогим та вінтажним. Але просто старі предмети не завжди можуть ідеально вписати в інтер'єр приміщення. Так, штучне старіння поверхонь широко застосовується до предметів меблів та інтер'єру. А щоб додати поверхням шику та дорогого зовнішнього вигляду використовується техніка золочення. Для її реалізації застосовується листова поталь, яка можлива для реалізації на кераміці, склі, гіпсі, картоні. Преображення предметів – це тривалий і творчий процес, що потребує досвіду, уваги та терпіння. Проте результат дозволить у корінь змінити зовнішній вигляд предметів, подарувавши їм друге чи навіть нове життя. Але, щоб приступити до домашньої творчості, важливо придбати матеріали для старіння та золочення.
Декоративне старіння та золочення: що знадобиться для роботи?
- Фарба-спрей для надання поверхні натурального ефекту дорогоцінного металу;
- Патина або пастоподібна маса для створення вінтажного ефекту;
- Віск для створення золотого нальоту на декоративних ділянках, кутах, скошених краях;
- Рельєфна патина для створення ефекту старіння на рельєфних поверхнях;
- Лак для надання дерев'яних заготовок античного вигляду;
- Металева паста для імітації срібних, золотих та бронзових покриттів;
- Рідка поталь для імітації кольору дорогоцінних металів;
- Рельєфний клей-контур, клей-мікстіон, клей-мордан як сполучна основа;
- Полімерна глина – основна підкладка для золочення;
- Листова поталь, пом'ята фольга-поталь, металеві пігменти для декоративного оформлення;
- Бітум для затирання тріщин та приглушення золотого блиску;
- Шелак або спиртовий лак, лак для позолочення, лак для покриття, захисту поталі – використовується як завершальний штрих у роботі
Як вибирати матеріали для старіння та золочення?
Матеріали для золочення можна купити хоч усе із запропонованого списку, але краще орієнтуватися на техніку виконання. Так, техніка кракелюр або створення фактури з тріщинами, реалізується за допомогою одно- та двофазних лаків. Бітумний лак для старіння купити необхідно саме для цих цілей. Як основу використовують акрилову фарбу. Патинування чи створення благородного вигляду з ефектом старовини створюється також із застосуванням лаку та фарби. Для шибби-шику застосовують віск. Для брашування застосовують кілька шарів фарби в комплексі з іншими матеріалами. При використанні техніки старіння та золочення, немає межі фантазії для творчості.
Основні переваги купівлі матеріалів для золочення та старіння
Техніка старіння та золочення дозволяє створити зі старих та немодних предметів сучасні елементи декору, подарувати нове життя поверхням, освіживши їхній зовнішній вигляд. Зараз складно будь-кого здивувати навіть найдорожчими предметами декору. Самостійна робота дозволить заощадити бюджет та зробити свій інтер'єр унікальним.