Напевно, кожному з дитинства відомі акварельні фарби. Коли ведеш
пензлем по паперу залишаючи ніжний слід і здається, що навіть безглуздий мазок здатний перетворитися на шедевр.
Акварель - тонка, досить складна і така чарівна техніка. Вона має свій характер, який треба приручити, щоб мати можливість розкрити всі її переваги. Якщо ж між вами та аквареллю створилася гармонія, ваші творчі можливості безмежні.
Акварельний живопис легкий, яскравий і “живий”. Кожен штрих несе у собі душу художника. Картини, написані в цій техніці, передають емоції людей, тварин, природи і навіть міст. Дивишся на них і по тілу розливається відчуття тепла та чаклунства.
Одну з головних ролей грає саме
папір . Вона має бути якісною, шорсткою і не дуже тонкою, щоб не розмокла від води і не вбирала її одразу. Шорстка поверхня дозволяє пігментам "чіплятися" і залишатися на основі. При цьому слід враховувати, що одна ділянка малюнка може оброблятися кілька разів і основа повинна це витримати. Так на художньому ринку з'явився
папір для акварелі , який має всі необхідні властивості для роботи в цьому стилі.
Акварельні фарби .
Що стосується фарб, то їхня різноманітність вражає. Фарби для акварелі значною мірою розчиняються водою. Від ступеня розведення залежить отриманий відтінок, його насиченість, яскравість та прозорість. Тому якість фарб має бути високою. До їх складу входять пігменти, які при розведенні ніби відокремлюються створюючи цей ефект прозорості і тонкощі, а також сполучні речовини:
● гуміарабік сприяє закріпленню шарів фарби і при висиханні створює тонку плівку, яка запобігає розтріскуванню.
● фарби, що містять декстрин, лягають рівніше, ніж з гуміарабіком, але їх колір при цьому дещо каламутніший.
Гліцерин та інвертований цукор, що входять до складу, дає фарбам пластичність і дозволяє зберігати вологість, тим самим убезпечуючи їх від пересихання.
Також у фарби додається бичача жовч, щоб вони не стікалися в краплі, а розподілялися по паперу, і фенол - антисептик.
Ще одним компонентом може бути бланфікс, який підвищує рівень світлостійкості, міцності та прозорості.
Щодо пігментів, то тут теж є свої нюанси. Вони можуть бути крупнозернистими та дрібнозернистими. Тому, акварель випускається у таких формах:
● акварельні фарби в кюветах
● акварельні фарби в тюбиках
● акварель пастель
● акварельні олівці
● рідка акварель
Як вибрати акварельні фарби? При різноманітності фірм, що випускають акварель, складно відразу знайти відповідну саме вам. Варто пам'ятати, що якісні пігменти не можуть бути дешевими, і якщо ви хочете отримати гідний результат, не слід гнатися за економією на шкоду якості. Якщо ви починаєте свій шлях аквареліста, то вам підійдуть набори. Правильна акварель не повинна мати неприємного чи стороннього запаху, а частинки пігменту не повинні бути надто помітними. Невеликі набори відмінно підійдуть для подорожей та новачків.
На великому фронті роботи зручніше використовувати акварель у тюбиках.
Рідка акварель не так поширена у продажу, але дуже зручна у використанні, тому що її можна не розводити водою і при цьому отримати дуже яскраві, насичені, приголомшливі кольори. Такий вид фарб ідеальний для аерографа, пера,
кистей із резервуаром тощо.
Варто врахувати той факт, що той самий колір у різних виробників може відрізнятися. Це з тим, кожна фірма користується своєю формулою створення фарб.
Зберігання та використання акварельних фарб. ● зберігайте акварель при температурі від 0 до 30 градусів
● до вибору пензля треба підійти уважно. Найпридатнішою вважають кисть із білки, краплеподібної форми, великих номерів. Головна умова, ворс має добре утримувати вологу.
● навіть якщо ви не додивилися і ваші фарби засохли, просто використовуйте їх як сухі. Єдине, доведеться розводити велику кількість води.
● Для отримання непрозорих кольорів акварель можна змішати з гуашшю або розвести мильним розчином.
Думок щодо правильного вибору фарб, кращої техніки акварелі або правильного зберігання акварельних робіт безліч. Тільки методом спроб ви зможете знайти те, що підійде саме вам і зробить ваші картини бездоганними.
А ми завжди допоможемо вам цим шляхом.