Корисна інформація про рукоділля від інтернет магазину №1 "Мастерица" у Києві.
Акварельний живопис знайомий майже всім ще з часів школи. Роботи, зроблені нею, виходять легкими та повітряними. Але акварель — це не лише «медова» фарба з прозорою кришкою, якою багато хто з нас малював на уроках образотворчого мистецтва. Це складніший матеріал, з особливостями якого варто познайомитися до відвідування художнього магазину.
Склад та особливості акварелі
Акварель - водорозчинна фарба, головною відмінністю якої є ефект легкості і напівпрозорості. Така властивість акварелі обумовлена її складом, в якому переважають три компоненти:- Пігмент
Це порошковий барвник, перетертий із мінеральних, рослинних та синтетичних компонентів, які визначають колір фарби. Пігмент входить до складу всіх фарб, і акварельні - не виняток. Чим дрібніший помел пігменту, тим менше в акварелі великих частинок.
- Клей
Гуміарабік - натуральний деревний клей, який виступає в ролі сполучного компонента. У бюджетній дитячій чи учнівській акварелі його можуть замінювати синтетичним декстрином. Вони обидва забезпечують гарне зчеплення фарби із поверхнею паперу.
- Пластифікатор
У ролі в'язкого складника може виступати мед, гліцерин чи патока. Саме за рахунок них акварель повільніше висихає та рівномірно розподіляється по всій поверхні.
Виробничий процес акварельної фарби дуже нагадує замішування тіста. Пігмент із гуміарабіком розводять водою і вимішують, домагаючись однорідності. Після цього акварель залежно від виду розливають тубами або залишають висихати на кілька годин.
Види акварельних фарб
На сьогоднішній день у магазинах представлений величезний вибір акварелі . І різниця може бути не тільки у виробнику, а й у консистенції. Купити акварельні фарби можна трьох видів:
- Сухі
Найпопулярніший різновид — акварель у кюветах. Це економний варіант у компактних осередках, які зручно зберігати та брати із собою для роботи на природі. Таку акварель легко розвести водою, навіть після тривалого зберігання. Вона відмінно підійде для художника-початківця.
- Пастоподібні
Густа акварель у тубах має пастознішу консистенцію, за рахунок чого її можна відразу наносити на папір. Вона добре розлучається водою, має широку палітру відтінків, і використовується для заправки акварельних маркерів або аерографа. Але трапляється не у всіх художніх магазинах.
Упаковка та консистенція акварелі ніяк не впливає на кінцевий результат. Цей вибір залежить виключно від зручності та переваг самого художника. Купити акварель можна як у наборах, так і поштучно. В інтернет-магазині «Мастериця» представлений великий вибір акварелі в тубах та кюветах для студентів та досвідчених акварелістів.
Які все ж таки акварельні фарби купити новачку?
Тим, хто тільки-но починає працювати з аквареллю, краще зупинити свій вибір на недорогих стартових наборах акварелі в кюветах. Вони включають базові монопігментні кольори, які добре змішуються між собою, і оптимальні за співвідношенням якості і ціни. До таких наборів можна віднести:
Акварель "Сонет" від компанії "Невська палітра" - це учнівський сегмент, який цілком підійде для перших експериментів. Набір не дуже поступається лінійці «Білі ночі», яка виготовляється тим самим виробником.
Ще один відмінний і економний варіант, який включає 16 кольорів напівпрофесійної акварелі в кюветах від вітчизняного виробника «Rosa».
Незалежно від виду акварелі та виробника, купуйте фарбу лише у перевірених художніх магазинах. Це пов'язано не лише з великим вибором та гарантією якості, а й можливістю отримати кваліфіковану допомогу при купівлі матеріалів для творчості. Менеджери магазину «Мастериця» охоче дадуть відповіді на ваші запитання та допоможуть підібрати відповідну акварель, а також супутні матеріали для живопису.