Корисна інформація про рукоділля від інтернет магазину №1 "Мастерица" у Києві.
Сьогодні магазини пропонують багато різних барв для живопису. На полицях представлено різноманіття відтінків акрилу, олії, гуаші, акварелі та темпери. І перш ніж вирушити за покупками та розгубитися від величезного асортименту, краще розібратися з властивостями та особливостями кожної фарби.
Акварельні фарби
Медова акварель у кюветах знайома багатьом ще змалку. Саме їй ми малювали свої перші шедеври у школах та дитячих садках. Сьогодні акварельний живопис вважається однією з найбільш затребуваних і складних технік, оскільки напівпрозора акварель надає картині легкості та легкості, але поводиться на папері непередбачувано. А після висихання і зовсім може сильно потьмяніти. Розуміння тонкощів акварельного малюнка базується не так на теорії, як на регулярній практиці.
Виготовлено її з дрібно перетертого пігменту, який відповідає за колір, і натурального сполучного компонента — гуміарабіку. Це водорозчинна фарба, насиченість кольору якої залежить від кількості води. На полицях зараз можна зустріти два види акварелі:
- Кювета
- Туба
Між кюветою та тубою немає особливої різниці, тут все залежить лише від того, як зручніше працювати художнику.
Гуаш
Дивовижна фарба, якою малюють і малі діти, і відомі художники. Серед них Пікассо, Клімт, Малевич та інші гучні прізвища, що зустрічаються у кожній галереї.
Гуаш - це теж водорозчинна фарба, що відрізняється від акварелі своєю непрозорістю та покривною здатністю. Проста у виправленні, та складна у вирівнюванні текстури та підборі кольору фарба відмінно змішується та легко лягає на папір. Але при висиханні часто втрачає насиченість, тому доводиться довго вгадувати, перш ніж отримати потрібний колір.
Ще одна відмінна риса гуаші - оксамитова фактура, помітна після висихання. Саме вона надає особливого лиску і шарму, які важко переплутати з іншими матеріалами.
Акрилові фарби
Акрилова фарба є одним із найлегших і універсальних матеріалів. Він швидко сохне, утворюючи еластичну матову плівку, яка не розтріскується навіть на рухомих поверхнях. Матеріал не має запаху і до висихання змивається водою.
У магазині «Мастериця» представлена велика палітра кольорів акрилової фарби, включаючи базові та пастельні відтінки, а також сяюче металики (золото, срібло, мідь тощо) як поштучно, так і в наборах.
Темперні фарби
Темперна фарба була популярна ще до появи олії. Досі її використовують у монументальному та станковому живописі. Ікони, які ви могли бачити у храмах, написані саме темперою.
Назва фарби в перекладі з латинського "temperare" означає "змішувати" або "суміш". Це водна емульсія, яку виготовляли на основі яєчного жовтка. Сьогодні виробники замінили цей компонент на полівінілацетат (ПВА), який дозволив поліпшити властивості темперної фарби.
Сучасні різновиди температур можна наносити як рівномірно, так і густими мазками в кілька шарів. А як основа можна використовувати не тільки папір і полотно, але й інші поверхні. Матеріал швидко висихає, набуваючи матовості та втрачаючи насиченість, але відрізняється довговічністю і не вимагає покриття лаком.
Масло
Олійна фарба вважається основним матеріалом у живописі всіх часів. Саме нею були написані більшість відомих нам картин - "Мона Ліза" Леонардо да Вінчі, "Зоряна ніч" Ван Гога, "Крік" Едварда Мунка. Цей список можна продовжувати довго.
Саме олія дозволяє створювати неймовірно реалістичні, живі та яскраві картини. Густа фарба з пігментом, замішаним на лляному або якомусь іншому маслі, довго сохне, дозволяючи допрацьовувати колір і текстуру прямо на полотні. Масло можна наносити тонким шаром, так і рельєфними мазками в техніці Імпасто.
Головна складність роботи олійною фарбою полягає в тому, що вона вимагає наявність розчинника (уайт-спіриту), який має різкий запах та виділяє пари. Він працює також як вода з аквареллю. Дозволяє розбавити фарбу та очистити пензель, щоб набрати інший колір. Тому сучасні виробники розробили тип очищувача, який не має запаху.
Які ще фарби?
Крім акрилу, акварелі та олійної фарби, існують ще різновиди матеріалів, якими можна створити щось гарне. Вона має водно-акрилову основу і проникає глибоко у волокна бавовни, шовку чи синтетики. У продажу зустрічаються фарби по тканині класичних, пастельних кольорів, а також металеві та флуоресцентні відтінки, що світяться у темряві. Творити ними можна як завгодно. Єдина умова - готовий малюнок потрібно пропрасувати з виворітного боку.
- Для вітража
Вітражні фарби призначені для розпису скляних, керамічних, пластикових та інших виробів. Це напівпрозорі глянсові фарби на лаковій (сольвентній) основі, що дозволяють імітувати вітраж. Вони відрізняються яскравими та соковитими кольорами, але мають один недолік – вони пахнуть розчинником і при тривалій роботі можуть викликати головний біль. Тому працювати такою красою потрібно в приміщенні, що добре провітрюється.
- Спиртове чорнило
Алкогольне чорнило на спиртовій основі - це відносно новий матеріал, який все більше набирає популярності. Цей тип матеріалу відрізняється рідкою консистенцією та характерним запахом спирту. За допомогою такого чорнила створюють красиві абстрактні картини. Щоправда малювати ними можна лише на синтетичному папері.
Окремий сегмент – графіка. Графічні інструменти дозволяють намалювати олівцями або вугіллям ескіз, виконати обведення та розставити яскраві акценти маркерами або лайнерами поверх акварелі, гуаші та акрилу.
Чим малювати?
Графіка - вид образотворчого мистецтва, в якому художник створює картину за допомогою штрихів, ліній та точок. Колірна гама в цьому випадку не має такого значення, як у живописі. Виділимо популярні види матеріалів для роботи в графічній техніці:
- Графіт
- Пастель
- Вугілля
- Лайнери
Графіт та вугілля – універсальні інструменти. З їхньою допомогою багато художників, які пишуть виключно фарбами, роблять ескіз, намічають пропорції або розмітку майбутньої картини.
Де придбати фарби для малювання?
Збираючись купити фарбу для малювання, краще віддати перевагу спеціалізованому художньому магазину. У магазині «Мастериця» є не тільки величезний вибір матеріалів, а й кваліфіковані консультанти, які дадуть відповідь на всі питання та допоможуть підібрати фарбу, а також папір, полотна та пензлі.