Термопластик "Поліморфус". Де і як можна використати цей пластик - Интернет магазин Мастерица
Пластиковий матеріал Поліморфус стане чудовим придбанням для творчої людини. Для набуття перших навичок роботи з Поліморфусом можна виготовити плоский лист з рівними краями. Полімер кладуть на гладку поверхню, для отримання необхідних розмірів та товщини з боків розміщують напрямні планки. Розм'якшений пластик розкочують звичайною качалкою або гладким циліндром. Якщо потрібно пофарбувати лист в однорідний колір, перед розкочуванням в розплавлений полімер додають трохи порошкового пігменту і ретельно вмішують як тісто, щоб порошок рівномірно пофарбував пластичну масу.
Якщо потрібно нанести на виріб складний малюнок, після повного затвердіння пластику візерунок можна намалювати маркерами або акриловими фарбами.
Ще один дуже простий виріб з поліморфусу - це циліндр. Спочатку його формують вручну, а потім для надання йому ідеальної гладкості кладуть на стіл або дошку, накривають якоюсь плоскою поверхнею і розкочують. Для виготовлення циліндра заданого розміру застосовують ролики, що підтримують.
З Поліморфуса виготовляють досить складні елементи, наприклад, каркаси ляльок, корпуси і каркаси роботів, деталі радіокерованих моделей, прикраси. Крізь полімер, що знаходиться в стадії затвердіння і все ще є пластичним, легко просмикнути дріт, який посилить каркас.
Цей полімерний матеріал буде корисним і при виготовленні скульптур, іграшок та інших виробів методом заливання. Пластиком обліплюють шаблонну форму і дають йому повністю охолонути. Поліморфус точно скопіює контури рельєфу шаблону і легко відокремиться від нього. Відділення полімеру, що не затвердів, порушує точність повторення контурів шаблону.
При створенні форми слід продумати можливість вилучення з неї виробу. Складну форму для заливки виготовляють із кількох простих форм і з'єднують їх шляхом прогрівання місць стику. З нього можна, наприклад, зробити баранчик для гвинта, просто обліпивши пластик навколо головки, виготовити зручну пробку для пляшки. Комбінації полімеру та деталей з інших матеріалів дозволяють зробити тягу з кульовим з'єднанням, розбірну тягу з підшипниками та багато інших деталей.
Самозатверділим пластиком зручно з'єднувати трубчасті елементи, причому їх можна додатково зафіксувати звичайними кріпильними деталями. При необхідності з'єднати кілька труб перехідник між ними роблять із поліморфусу.
Полімер не проводить електрику, тому з нього роблять тримачі та кріплення для електричних компонентів, що використовуються при створенні моделей та в інших цілях.
Поліморфус чудово обволікає різні матеріали, включаючи метал та пластмасу. Завдяки тому, що він дає усадку під час застигання, його можна використовувати для виготовлення рукояток інструментів. Такі ручки надійно триматимуться і прослужать тривалий час.
Полімерний пластик допоможе і в такій неприємній ситуації, коли загубився ключ від секретних гайок на колесах автомобіля. Гайку обертають поліморфусом і надають йому форму, що підходить під звичайний ключ.
Сфера застосування цього пластику дуже різноманітна від моделювання та ліплення до виробництва іграшок та пластикових виробів, все залежить від творчої уяви та майстерності.