Выбрать и купить холсты для живописи можно в любом художественном магазине
До появи полотен художники писали на дерев'яних засадах. Матеріал вимагав підготовки, а готова картина швидко втрачала привабливий вигляд — фарба тріскалася, шари деформувалися, покривалися пліснявою через вологість. Шедевральна «Мона Ліза» Леонардо да Вінчі збереглася до наших днів лише завдяки винаходу техніки перенесення картини з дерева на полотно. Сьогодні якісні полотна для живопису доступні для кожного: вони довговічні та прості у використанні.
Полотно є полотном, призначеним для живопису маслом, акрилом, темперою та іншими фарбами. Залежно від основи, на яку натягують тканину, полотна можна поділити на кілька видів:
- Полотно на підрамнику
Картини, представлені у галереях, написані саме на цих полотнах. Це найпоширеніший варіант, який вибирають для комерційного та професійного живопису. Текстильний матеріал у цьому випадку натягнутий на цільну конструкцію або модульний підрамник, який дозволяє відрегулювати натяг і запобігти провисанню тканини. Рейки для модуля виготовляють із обробленої сосни чи інших твердих порід деревини.
- Полотно на ДВП
Полотно, натягнуте на щільну фанерну основу, використовується в художніх студіях та аматорському живописі. Це бюджетний різновид полотна, який підходить для ескізів, етюдів невеликих розмірів. Ще один плюс фанери – це відсутність необхідності у використанні мольберту чи етюдника.
- Полотно в рулоні
Відріз тканини в рулоні зручний для тих, хто вважає за краще робити натяжку самостійно. Полотно в рулоні - це оптимальний варіант, якщо потрібен нестандартний формат картини. У магазині «Мастериця» є полотна в рулонах з бавовни та льону різної щільності, а також можливість купити полотно нестандартного розміру на замовлення.
Окрема категорія - ґрунтоване ДВП без тканини. Традиційно полотна можуть виготовляти з такої тканини, як:
- Льон
- Бавовна
На полицях магазинів можуть зустрічатися полотна, у складі яких суміш лляних та бавовняних ниток. Це дозволяє збалансувати якість та вартість полотен. Є варіанти, у складі яких є відсотковий вміст синтетики. Такий крок зумовлений бажанням здешевити виробництво та підсумкову вартість продукції.
Яка зернистість важлива якісного живопису?
Зернистість ще одна важлива характеристика, що впливає на малюнок і однорідність полотна. Цей параметр залежить від товщини та способу переплетення ниток. Вибір зернистості полотна багато в чому залежить від того, якими матеріалами та в якій техніці працює художник.
- Дрібне зерно
Дрібнозернисте полотно має майже гладку поверхню, придатну для портретів, натюрмортів і етюдів, де багато дрібних деталей.
- Середнє зерно
Полотна із середньозернистою поверхнею універсальні. Вони підійдуть як пастозних технік, так лессировок у різних жанрах живопису. Бічна натяжка є більш економічним і простим рішенням, яке передбачає обрамлення картини в багет. Галерейний спосіб оформлення коштує дорожче, але не порушує загальний вигляд картини, роблячи її завершеною без багету.
- густина
Якість показує вагу полотна на один квадратний метр і визначає його міцність. Чим вище цей показник, тим більша міцність, жорсткість та стійкість до механічних впливів. Ще один плюс високої щільності – на такому полотні можна малювати у кілька шарів. Тканина не провисає та не деформується, витримуючи вагу, а фарба не обсипається.
- Грунт
Акриловий грунт, нанесений у кілька разів без просвітів, підвищує зчеплення барвистого шару з поверхнею полотна. На такому полотні можна малювати акрилом, олією та темперою, не хвилюючись за те, що фарба проступить на виворітний бік. У магазині «Майстерня» можна купити полотна з кольоровим ґрунтом. Це зручніше та швидше, ніж робити заливку фону, витрачаючи фарбу.
Вибираючи полотно, перевірте його наявність тріщин, бульбашок, вузликів чи інших дефектів. Вивчіть конструкцію підрамника: він має бути міцним, рівним, а на місці стиків не повинно бути щілин. Варто перевірити ще й натяг полотна. Для цього трохи натисніть пальцем на поверхню - пружне полотно гарної якості повинне повернутися у вихідне положення менше ніж за хвилину. Покладіть полотно на рівний стіл і огляньте його: всі кути повинні торкатися поверхні. Якщо між столом і полотном є помітна щілина, це означає, що каркас нерівний і від покупки краще відмовитися.
Де купити полотно?
Купувати бавовняні та лляні полотна краще у спеціалізованих художніх магазинах. Таке рішення зумовлене не лише великим вибором та гарантованою якістю, а й кваліфікованою консультацією. Продавці та менеджери магазину «Мастериця» завжди готові відповісти на всі питання покупця та допомогти визначитися з вибором полотна та супутніх товарів: олівці, пензлі, фарби, мольберт тощо.