Декоративна кальки з малюнком в інтернет магазині у Києві
Калька – це спеціальний тонкий папір, який пропускає світло. Спочатку, вона призначалася для роботи з кресленнями, проте сьогодні її охоче використовують для випікання, оформлення дизайну, малювання, прикраси фотоальбомів, друкування малюнків, перенесення зображення в рукоділлі та інше.
Стандартну кальку випускають у пачках листами зі стандартними розмірами та в рулонах. Виготовляють її з деревної маси та целюлози, які перемелюють до стану борошна. Наповнювачем стає пергамін або бавовна. Далі відбувається каландрування, тобто пропускання складу між гарячими валами. Завдяки цій технології листи виходять прозорими та шорсткими. Якщо у виробництві використовується дрібна фракція, то калька виходить міцнішою.
Оскільки виготовлення кальки застосовується сучасне дороге устаткування, то зниження її собівартості використовують спрощену технологію виробництва. Спочатку всі компоненти подрібнюють до середніх розмірів, а потім усередині сушильного барабана пропускають їх через невеликі валки. Виходячи із призначення, склад для виготовлення кальки змінюється. Наприклад, калька для креслення робиться з плівки целулоїду з тонкою глянсовою поверхнею, а також бувають варіанти з лавсану та вінілу.
Для чого застосовують декоративну кальку
Враховуючи склад та зовнішній вигляд, калька застосовується для різних цілей. Наприклад, напівпрозорий папір із малюнком – це ідеальний варіант для листівок, паперових ліхтариків, скрапбукінгу , виготовлення легких абажурів. Оригінального ефекту можна досягти, якщо як підкладка для кальки використовувати кольоровий папір.
Якщо потрібно скопіювати малюнок для вишивки, то найтонша і прозоріша калька ідеально підходить для цієї роботи. Для цього її укладають на потрібне зображення та закріплюють. Далі переносять усі лінії тушшю або олівцем, а потім наносять потрібні відтінки. При перенесенні малюнка на шкіру або дерево поверхню змочують і переносять на потрібний матеріал. Аналогічно надходять майстри з тату та різьбярі по дереву. У результаті зображення виходить дзеркальним. Майстри рукоділля використовують кальку разом із копіркою, переносячи малюнок на тканину, або вишивають відразу по ній, виконуючи зверху стібки.
Багато художників використовують кальку для своїх малюнків, завдаючи тушшю або акварельну фарбу на її поверхню. Виходить яскраве, насичене зображення на прозорому тлі, що виглядає красиво та оригінально.
Щільна , шорстка калька широко використовується в кулінарії, тому що не пропускає жир і воду. Цей різновид паперу використовується для лазерних принтерів, креслення тушшю, плотерів. Так як калька дуже гладка і прозора, то виходять якісні відбитки. Даний матеріал має високу опірність до старіння, тому він стійкий до жовтизни і має тривалі терміни зберігання. Сучасна калька представлена величезним різноманіттям варіантів, наприклад, кольоровий папір просто незамінний у декоративно-ужитковій творчості.
Як вибирати кальку?
Вибирають кальку з огляду на її пряме призначення. Наприклад, кухонні листи досить щільні, не пропускають жири та не вбирають воду. Таку кальку укладають на дно форм для випікання. А ще за її допомогою згортають м'ясні рулети та інші м'які продукти.
Якщо це дизайнерська калька з малюнком, то треба пам'ятати, що вона найпримхливіша, незважаючи на свою красу. Коли вибирається калька для друку, під час роботи можуть виникнути деякі проблеми, оскільки не кожен вид паперу підходить для друку, іноді якісне перенесення неможливо виконати. Крім цього, можуть бути труднощі при подачі листів у машині або під час проходження листів усередині машини.