0
Працюємо пн-пт 10-19, сб-нд 10-18
Ru Ua

Матеріали для декупажу - Интернет магазин Мастерица

20 Апреля 2024

Зображення

Нині декупаж найчастіше використовуються малюнки, вирізані з тришарових паперових серветок . Однак не варто обмежуватися лише серветками. Незвичайні картинки можна вирізати також із листівок, журналів, обгорткового паперу, етикеток, листів для декупажу, спеціальних картинок на рисовому папері та банановому. Не важливо, на якому папері малюнок, який вам сподобався, головне – грамотно підготувати папір до роботи.

Основи для декупажу

Основою для декупажу можуть стати будь-які предмети, зроблені з різних матеріалів, - дерева (дерев'яні заготовки), металу, кераміки, скла, тканини, шкіри і пластику. Це можуть бути дерев'яні рамки, меблі та скриньки, скляні та порцелянові страви, вази, кашпо, пластмасові коробки, дошки, іграшки, картонні упаковки та багато іншого. Головне, щоб поверхня обраного для декорування предмета була гладкою та зручною для розміщення картинки.

Клей, фарби та лаки знадобляться для створення фону для декупажу, приклеювання картинок до основи, закріплення фурнітури та аксесуарів та остаточного оздоблення виробів.

Клей для декупажу .

Вирізані з паперу картинки приклеюються на будь-яку поверхню спеціальним клеєм для декупажу. Нанесений у кілька шарів під лак, він вирівнює різницю в товщині, яка утворюється при накладенні вирізаного елемента, не ущільнюючи виріб.

Фарби.  

Для фарбування поверхні основи – створення фону, а також при використанні деяких прийомів старіння використовуються акрилові фарби . Акрилові фарби добре поєднуються, фактично не мають запаху, швидко сохнуть, не жовтіють від часу і відмінно лягають на будь-які нежирні поверхні. Поки нанесені на робочу поверхню акрилові фарби не засохли, їх можна легко змити водою та виправити помилку. Однак після повного висихання (3-4 години) змити акрилову фарбу неможливо. Для початку потрібно придбати фарби основних кольорів: білила (вони витрачаються швидше за інших), синю, чорну, жовту середню, кармін, умбру і умбру палену. Також, для роботи знадобиться акрилова фарба світлого золотого та срібного кольору. Акрилові фарби добре розлучаються водою. Однак при нанесенні на робочу поверхню кількох шарів такої розведеної фарби вода може розчинити попередній шар. Розведені акрилові фарби при нанесенні на поверхню стають напівпрозорими, що дозволяє посилити або послабити тони кольорів на різних ділянках основи. Це дуже зручно для штучного старіння поверхні виробу та імітації потертості – лісування, відповідно, розведені акрилові фарби так і називаються – лісувальними фарбами.

Лаки для декупажу

Щоб підготувати поверхню виробу до роботи, після декорування захистити від механічних пошкоджень і вологості, рекомендується використовувати акриловий лак. Виготовляється він із не жовтіючих акрилових смол. Його можна придбати у спеціалізованих художніх магазинах. Матові та напівглянсові лаки підвищують яскравість тонів та покриті ними поверхні виглядають дуже ефектно. З метою зручності слід віддавати перевагу безбарвному лаку: у разі потреби його легко можна тонувати, додавши трохи акрилової фарби. Для створення оригінального візуального ефекту використовується техніка старіння поверхні шляхом утворення кракелюрів (тонкої тріщини сітки). Кракелюри створюються за допомогою спеціальних клакелюрних лаків. Кракелюрні лаки можуть бути одно- та двокомпонентними, тобто складатися з одного або двох флаконів з різними складами. Двокомпонентні лаки, як правило, позначаються цифрами «1» та «2» (крок перший і крок другий). Ці матеріали краще купувати у комплекті, тому що виготовлені різними виробниками лаки можуть не дати потрібного ефекту. Для прояву кракелюрів знадобиться бітум , патина або олійна фарба. Існують також лаки з ефектом 3D для створення ілюзії об'ємного елемента.

Принцип, на якому ґрунтується техніка кракле, дуже простий: дві фарби, що мають різний ступінь висихання, наносяться через короткий проміжок часу одна на одну. Швидше сохнуча фарба матиме тенденцію до розтріскування і стиснення, створюючи таким чином сітку з тріщин.

Склади для створення рельєфу

Об'ємний контур, призначений для створення чітких об'ємних ліній потрібної товщини на тканині, кераміці або склі, стане в нагоді для розміщення акцентів у роботі над виробом у сучасному стилі. Як правило, контури продаються в невеликих тубах (20-25 мл) із спеціальною тонкою насадкою діаметром сопла 1 мм. Для створення об'ємного фону та різних рельєфних елементів потрібні акрилові шпаклівки та спеціальні акрилові медіуми та пасти .

повернуться до всіх статей