0
Працюємо пн-пт 10-19, сб-нд 10-18
Ru Ua

Як вибрати акварельні фарби - Интернет магазин Мастерица

20 Апреля 2024

Акварель є водорозчинною клейовою фарбою, яка заснована на певному пігменті і сполучній речовині. Розчиняючись у воді, цей вид фарб утворює унікальну плівку тонкого шару пігменту.

Призначення та вибір акварельних фарб

Акварель вважають досить складною технікою. Вона має свій шарм і неповторний характер. Дані фарби використовують для написання картин, у яких потрібно передати емоції людей, зобразити тварин, природу, міста та села. Така робота завжди приносить відчуття тепла та деякого чарівництва, наповнена особливою атмосферою.

Фахівці радять вибирати професійний набір акварельних фарб навіть новачкам, оскільки якісний матеріал буде легшим у роботі. Він допоможе отримати кращий результат старань, не розчарувавши як художника-початківця, так і досвідченого майстра пензля. Відрізняючись ощадливістю у використанні, одного набору такої фарби вистачить на великий період часу. Із ним можна працювати не один рік.

Щоб визначити якість фарби, варто уважно розглянути її текстуру після висихання. Частинки пігменту якісного екземпляра будуть практично непомітні. Крім цього, хороша фарба не повинна мати неприємний запах.

Вибір відповідного розміру та виду акварельної фарби

Серед існуючих видів акварельних фарб кожен художник зможе знайти найбільш вдалий варіант для своєї творчості. Особливою популярністю користуються фарби у таких формах;

  • фарба у кюветі;
  • у тюбику;
  • пастель;
  • акварельний олівець;
  • Рідкі аквареллю.

Також при покупці необхідно звернути увагу до розміру фарб. Кишенькові набори будуть зручними та практичними в поїздках, подорожах, а також під час прогулянок. Для роботи у студійних умовах краще замовити більш габаритний набір. При необхідності роботи з великими аркушами паперу краще віддавати перевагу акварелі в тюбиках. Такий варіант дозволить уникнути проблем із набором фарби та розведенням потрібної кількості пігменту.

З чого роблять акварельні фарби

Якісну дорогу акварель виготовляють із натуральних пігментів. Вони легко змішуються і можуть давати навіть ніжні відтінки, максимально схожі на натуральні кольори. Пігменти можуть бути крупнозернистими або дрібнозернистими. Дрібнозернисті краще розчиняються у воді і є прозорішими. Завдяки таким пігментам фарба лягає краще та якісніше вбирається. Як пластифікатор в акварельній фарбі виступає мед, гліцерин або інвертований цукор. Крім цього, серед компонентів є речовина бичача жовч. Воно сприяє більш легкому нанесенню фарби. Ця поверхнево активна речовина дозволяє уникнути збирання фарби у краплі. Фенол, що входить до складу акварельної фарби є антисептиком. Він здатний захистити виріб від цвілі. Ще одним компонентом, який може бути присутнім у такій фарбі, є бланфікс. Це компонент здатний підвищувати рівень світлостійкості, позитивно впливає на міцність і прозорість.

Як правильно малювати акварельними фарбами

Для роботи з таким набором фарб знадобиться наявність кистей, палітри для акварелей, контейнера з водою, паперу, ганчірочки або серветки, а також скотчу для фіксації паперу. Існує безліч видів техніки акварельного живопису. Серед найпопулярніших відзначаються такі:

  • лісування. Вона являє собою нанесення фарби в кілька шарів і дозволяє досягти точної деталізації предметів, що зображуються;
  • "по-сухому". Такий малюнок виконується на сухому паперовому листі з використанням мінімальної кількості води тільки для того, щоб розвести пігмент. Ця техніка характеризується насиченими квітами;
  • "по-сирому". Техніка, яка називається по-іншому A La Prima, дозволяє створювати акварельні серпанки з дуже плавними переходами. Для виконання цієї техніки аркуш паперу попередньо змочується водою перед нанесенням акварелі;
  • резерваж. Цей метод передбачає збереження білого кольору паперу. Художник обходить його кольором, створюючи "повітряний" витвір.

повернуться до всіх статей