0
Працюємо пн-пт 10-19, сб-нд 10-18
Ru Ua

Зачем нужен этюдник и как правильно его выбрать?

20 Апреля 2024


Мобільна студія – мрія будь-якого художника. Невелика валізка, яка легко вміщує фарби, пензлі і навіть полотна, дозволяючи вийти за рамки звичної майстерні і писати в будь-якому місці. Все це можна сказати про етюдник.

Що таке етюдник?

Етюдник являє собою неглибокий дерев'яний ящик нерідко зі складними ніжками, який забезпечує не тільки зберігання художнього приладдя, але і розкладається в повноцінне робоче місце. На кришці такої скриньки зазвичай розташовані кріплення, на яких можна зафіксувати планшет або полотно. Конструкція якнайкраще підходить для живопису з натури, ніж повністю виправдовує свою назву, що походить від французького слово «utude».

1.jpg

Навіщо художнику потрібний етюдник?

Етюдник не прив'язаний до конкретного виду живопису. На ньому можна працювати акриловими, олійними фарбами, аквареллю та графічними матеріалами. Він поєднує в собі відразу три допоміжні інструменти, які потрібні будь-якому художнику:

  • Ящик

Насамперед етюдник - це зручний дерев'яний кейс з одним або декількома відсіками, який дозволяє зберігати в ньому фарби, пензлики та інші інструменти для живопису та графічних технік.

  • Мольберт

На одній зі сторін етюдник має кріплення, які перетворюють арт-валізу на зручний настільний мольберт. Підставка для полотна може бути розташована як із зовнішньої, так і з внутрішньої сторони кришки.

  • Мобільна тринога

Такий варіант передбачає наявність складних ніжок або штатива, що дозволяє трансформувати його в повноцінний мольберт для підлоги з пеналом для зберігання фарб, палітри, пензлів і т.д. Це дозволяє використовувати його на пленері.

Этюдник палитра.jpg

У нашому магазині «Мастериця» представлені різні моделі етюдників . Всі вони відрізняються між собою за ціною, функціональністю та характеристиками.

Як вибрати етюдник?

При покупці етюдника важливо відштовхуватися від цілей, для яких він вам потрібний. Але є ще нюанси, які заслуговують на увагу при виборі етюдника:

  • Ніжки
Етюдники-треноги можуть бути з металевими та дерев'яними ніжками. Металеві ніжки зазвичай виготовляють із алюмінію. Це значно зменшує вагу конструкції. Кінці таких ніжок роблять загостреними, що підвищує стійкість триноги у «польових» умовах. Ніжки з дерева важать більше, тому менш зручні для транспортування. Такий варіант краще не використовувати для роботи поза приміщенням, оскільки дерево може вести себе непередбачувано у вологому або сухому середовищі при різких перепадах температури.
  • Ящик
Багатофункціональні етюдники з великою кількістю висувних елементів будуть не тільки більшими за розміром, але й гіршими за якістю. Перевагу рекомендується віддати простим містким ящикам зі знімними алюмінієвими перегородками, які дозволяють за необхідності регулювати кількість відсіків у пеналі. Також варто приділити увагу затиску кришки, який утримує її у відкритому положенні. Він повинен бути міцним і надійним, стійким до сильного вітру та негоди. Що стосується матеріалу, то етюдники виготовляють із різних сортів дерева. Найлегшими та практичними вважаються моделі з липи та деяких видів бука.
  • Фурнітура та ремінь
Надійні кріплення відповідають за довговічність етюдника. Якісні кріплення міцно тримаються в пазах і виготовляються із металу, стійкого до корозії. А рухомі елементи (гвинти на ніжках) легко відкручуються та закручуються, не бовтаючись і міцно фіксуючи потрібну деталь. Широка ручка і ремінь, що регулюється, будуть плюсом, оскільки дозволять рівномірно розподілити навантаження, підвищуючи зручність транспортування.

Зовнішній вигляд етюдника може багато розповісти про його якість. На ньому не повинно бути тріщин, плям чи інших помітних дефектів. Усі деталі повинні щільно прилягати одна до одної, а сам етюдник – стійко стояти на рівній поверхні.

Де можна придбати етюдник?

Етюдники продаються у спеціалізованих художніх магазинах, у тому числі й у нашому магазині «Майстерня». Ми маємо полегшені етюдники зі знімними ніжками, настільні та студійні моделі з дерева різного розміру. Консультанти магазину охоче дадуть відповідь на всі питання, що вас цікавлять, і допоможуть підібрати найбільш оптимальний варіант етюдника і все необхідне для нього.

Більшість етюдників не комплектуються палітрою, фарбами та пензлями. Все це потрібно докуповувати окремо. Це компактні туби акрилу та олії, базові набори акварельних кювет в ергономічних пеналах, полегшені палітри з оргскла та невеликі дорожні пензлі. Вони ідеально вміщуються навіть у невеликі ящики, знижуючи вагу на 1-2 кг у порівнянні з матеріалами стандартного розміру та об'єму.

Як довго прослужить етюдник?

Термін експлуатації етюдника залежить від якості матеріалів та складання, тому важливо бути уважним при його виборі. Але варто пам'ятати, що навіть найякісніші інструменти потребують правильного та своєчасного догляду. Що можна робити, щоб продовжити життя етюдника:
• прибирати залишки фарби відразу після завершення роботи, запобігаючи їх висиханню.
• очищати від вуличного бруду та вологи, особливо в місцях з'єднання рухомих деталей.
• для додаткового захисту дерев'яні деталі етюдника можна покривати олією, воском, лаком.
Зберігати дерев'яний етюдник краще за кімнатної температури, далеко від джерел сильного тепла або, навпаки, вологості. Найкращим рішенням для транспортування є чохол із вологостійкого матеріалу — він захищає етюдник від забруднення та намокання, а також різних механічних впливів.


повернуться до всіх статей