0
Працюємо пн-пт 10-19, сб-нд 10-18
Ru Ua

Корисна інформація про рукоділля від інтернет магазину №1 "Мастерица" у Києві.

19 Апреля 2024

Ті, хто малював аквареллю у школі чи гуртках, напевно пам'ятають, як зрадницьки деформувався папір у звичайних альбомах для малювання. Вона спучувалась, вигиналася хвилями, на поверхні утворювалися «катишки». І справа була зовсім не без досвіду акварельного живопису, як можна було подумати, а в альбомних аркушах. Вони просто не були призначені для акварелі. Уникнути таких помилок дуже просто – достатньо правильно вибрати акварельний папір.

Види акварельного паперу

Акварель - це водолюбна фарба, чого не можна сказати про папір. Тому для акварельного живопису виготовляють спеціальний папір, який здатний поглинати вологу без видимих наслідків. Але новачкові важко не заплутатися, враховуючи різноманітність акварельного паперу, представленого у художніх магазинах. На полицях можна зустріти листи, які відрізняються за:

Бумага для рисунка акварелью

  • Складу

Для виготовлення акварельного паперу використовують бавовняні волокна та деревну целюлозу. Варіант, у складі якого переважає целюлоза, вважається популярнішим і доступнішим за вартістю. Такий папір підійде для багатошарових технік, оскільки швидко вбирає воду та фарбу. Для роботи «по мокрому» вибирають листи зі 100% бавовни. Вони дорожчі, але уповільнюють процес поглинання вологи. Поверхня бавовняного паперу ніжніша, тому вона може легко зіпсуватися при виправленні.

  • Щільності

Листи для акварельного малюнка навіть на дотик будуть значно щільнішими, ніж ті, що призначені для креслення або графіки. Але щільність — це не так про товщину паперу, як про вагу. Цей показник визначає, скільки грам в одному квадратному сантиметрі. Рекомендована щільність акварельного паперу варіюється від 200 до 300 г/м2. Для «мокрих» технік знадобиться папір із більшою щільністю – від 400 до 600 г/м2.

Папір для акварелі зазвичай представлений у великих форматах 55х65 або 75х100 см. Їх можна купити поштучно, що зручно, коли ти тільки підбираєш підходящий варіант або шукаєш нестандартний розмір, оскільки лист завжди можна розрізати. Традиційні формати акварельного паперу найчастіше представлені в склейках або альбомах. У таких альбомах кілька аркушів, склеєних по короткій стороні або з'єднаних спіраллю. Для цього можуть використовувати холодний чи гарячий прес. І залежно від температури виходять листи з різною фактурою.

Текстура бумаги для акварели, поверхность листа для акварельной живописи

  • Гладка (Satin)

Листи з гладкою поверхнею або дрібним зерном одержують шляхом гарячого пресування сировини. Такий папір не має вираженої зернистості, тому його рекомендують для портретів, ботанічного малюнка з великою кількістю дрібних деталей та лісувань.

  • Середнє зерно (fin)

Середньозернистий папір найуніверсальніший. Вона виробляється гарячим методом та має помітний зернистий рельєф, який підходить як для пейзажів, так і для портретів у різних техніках.

  • Велике зерно (rough)

Грубу, крупнозернисту фактуру паперу отримують гарячим пресуванням. Вона просвічує через шар акварелі, забезпечуючи реалістичну фактуру землі, трави, дерев та інших елементів пейзажу.

Початківцям, які тільки знайомляться з аквареллю, радять обирати середньозернисту фактуру. Це оптимальний варіант, який дозволить зрозуміти яке зерно підійде саме вам.

Куди звернутися за консультацією щодо вибору?

Папір для акварелі найкраще купувати у профільних художніх магазинах. Це зумовлено як якісним сегментом, а й можливістю отримати підказку під час виборів. У магазині «Майстерня» завжди готові відповісти на ваші запитання щодо вибору акварельного паперу чи супутніх товарів. Ви можете отримати консультацію, прийшовши до офлайн-магазину або зв'язатися з нами в робочі години за телефоном, вказаним на сайті.

повернуться до всіх статей