Працюємо пн-пт 10-19, сб-нд 10-18
Ru Ua

Порівняльна характеристика вітражних фарб фірм C.Kreul (Кройль) Німеччина, Maimeri (Маймері) Італія, Pebeo (Пебео) Франція - Интернет магазин Мастерица

19 Апреля 2024
Імітація вітражів нині стає дуже популярною, поступово витісняючи традиційний вітраж.

Її перевага в тому, що ця техніка зберігає герметичність вікон та інших декорованих. 00306a0q.jpeg скляних предметів, чого неможливо уникнути під час виготовлення традиційного вітража. До того ж, ця техніка підходить всім: як аматорам, і професіоналам, т.к. не потребує якихось спеціальних художніх навичок, а матеріали для її застосування високоякісні та досить не дорогі, тому доступні кожному.
Але сфера застосування вітражних фарб не обмежується тільки склом, ними можна працювати на дереві (фарби швидко проникають у структуру дерева не створюючи плівки і зберігаючи фактуру виглядають, як морилка), на фарфорі, металі, шкіряних виробах, полотні та інших твердих поверхнях. Також у розведеному до потрібної консистенції вигляді фарби можуть застосовуватись в аерографії. Це дасть змогу значно розширити ваш творчий діапазон та набути необхідного для себе досвіду в роботі з вітражними фарбами.
Щоб допомогти вам зорієнтуватися у виборі фарб, ми постараємося якомога доступніше і докладніше розповісти про вітражні фарби, що випускаються трьома різними виробниками, порівняємо їх властивості та характеристики, з'ясуємо в чому їх схожість та відмінність, які їх переваги та недоліки тощо. Ця інформація допоможе вам визначитися як зі стилем роботи, так і кінцевим результатом, який ви плануєте отримати.

Отже, основна відмінність вітражних фарб – це їхня основа. Нам відомо три основи, на яких випускаються вітражні фарби – це водна, спиртова та розчинник.

Витраж сравнение.jpg Фірми C. Kreul, Maimeri, Pebeo випускають фарби на основі розчинника.

Кольори глибокі, насичені, прозорі, крім білого, сірого, чорного та металиків, вони дуже покриваючі та не прозорі. Після висихання мають гладку глянсову поверхню.

Фірма C.Kreul випускає фарби серії Hobby line ємністю 20 та 50мл у скляних баночках. Це найбільш економні ємності тим, хто розписує як великі, і невеликі поверхні, т.к. будь-які вітражні фарби при тривалому невикористанні швидко густіють і висихають у баночках. У вітражних фарбах IDEA Maimeri - 25 основних кольорів, +2 металіка, +освітлювач, +очисник поверхні та пензлів та на відміну від двох інших фірм має медіум та лак для закріплення вітража. У Pebeo найбільша палітра – 28 кольорів та освітлювач.
За консистенцією фарби Maimeri і Pebeo рідкіші і текучие, сохнуть довше, тому ними найкраще працювати на великих горизонтальних поверхнях, тоді, як фарби фірми C.Kreul густіші і менш текучие, сохнуть швидше за інших, тому застосовувати їх краще на маленьких площах, а також завдяки їх консистенції це єдині фарби, якими можна працювати на вертикальних поверхнях, причому без резервуючого контуру. При нанесенні фарби C.Kreul пензлем тонким шаром або спонжем – фарба самовирівнюється і не залишає чітких слідів від кисті або «плям» від спонжу, зате в такій техніці чудово працюють фарби Maimeri та Pebeo. Таким чином, можна надати роботі незвичайну фактуру.

Фарби всіх трьох фірм не створюють обсягу і не змішуються з жодними добавками, такими, як пасти і glass_front220.jpg гелі, декоративні лаки та ін.

Їх можна використовувати або поверх висохлої вітражної фарби, або саму вітражну фарбу наносити поверх висохлих гелів, лаків і т.д. Так, наприклад, можна отримати незвичайний ефект покривши висохлий фацетний лак вітражною фарбою: вона затікає в тріщини, утворені при висиханні лаку, і підкреслює їх, причому коли лак фацетний прозорий, то після фарбування його вітражною фарбою створюється враження, що виріб викладено стек.

Під час роботи потрібно враховувати ступінь висихання вітражних фарб. Так, наприклад, фарби C.Kreul дуже швидко висихають для торкання хвилин за 15-20, але повне висихання лише через 24 години. Фарби Maimeri висихають до торкання за 30 хвилин і повністю за 8-10 годин і Pebeo висихають до торкання - 1 годину, а повністю висихають за 8 годин. При повторному нанесенні фарби на вже висохлий попередній шар ви ризикуєте пошкодити його і не отримаєте гладкої і рівної поверхні, т.к. у будь-якому випадку буде видно сліди від кисті.

Фарби всіх трьох фірм поєднуються між собою, що дозволяє отримувати нові відтінки. Але при змішуванні фарб C.Kreul з фарбами Maimeri та Pebeo поверхня вітража виходить не глянсова, а шорстка. Це через різні складові фарби. Цей ефект потрібно враховувати, якщо вам необхідний такий результат роботи. До того ж фарба C.Kreul розріджується при змішуванні із фарбами інших виробників.
Якщо змішувати фарби між собою одного й того ж виробника, можна отримати нові кольори, але на практиці – це не завжди зручно, т.к. Нерідко виходять брудні відтінки, не такі, як при змішуванні художніх фарб. Наприклад основні кольори у вітражних фарб – жовта, маджента, блакитна, чорна та біла. Червоний колір не є базовим, як прийнято вважати багатьма. Якщо ви його змішаєте з синім для отримання фіолетового кольору, він вийде брудно-фіолетовим, не таким, як повинен бути. Це все тому, що червона фарба містить рожеві та жовті компоненти, а вони при змішуванні із синім кольором дають брудні відтінки. Тому виробники намагаються максимально розширити палітри вітражних фарб, щоб не було потреби їх змішування. До того ж, за назвами кольорів фарби різних виробників можуть відрізнятися, тому треба користуватися вифарбовуванням.

Всі ці вітражні фарби не люблять прямих сонячних променів та близьке розташування біля нагрівальних приладів. У рідкому вигляді шкідливі для довкілля, тому не викидайте баночки відкритими. Не рекомендується для декору акваріумів: з фарбою нічого не трапиться, але її склад шкідливий для живих організмів. Просте вологе прибирання фарби переносять легко, але якщо ви її змушені робити часто, роботу краще покрити лаком. Такийлак є у компанії Maimeri. Його можуть використовувати покриття вітражів виконаних фарбами інших фірм, т.к. інші фірми не виробляють лаку для вітража, але вітражі виконані фарбами фірми C.Kreul і Pebeo можна розкрити звичайнимводно-акриловим лаком , але тільки після їхнього повного висихання!

Запобіжні заходи при роботі з вітражними фарбами у цих трьох фірм однакові: фарби легко займисті, тому тримайте їх подалі від вогню та дітей, мають специфічний запах і пари, які бажано не вдихати при роботі, намагайтеся уникати попадання фарби на шкіру (може викликати алергічну реакцію) і найголовніше – усередину. Pebeo містить бутанон-оксим (butanone-oxime). Фарби фірми C.Kreul містять 1-метокси-2-пропанол.

Всі фарби добре переносять перепади температур, тому їх можна використовувати як для внутрішніх, так і зовнішніх робіт. Морозостійкі.

Матеріал наданий ТОВ "Лавка Художника"
повернуться до всіх статей