0
Працюємо пн-пт 10-19, сб-нд 10-18
Ru Ua

Штампи - незамінний помічник майстрині - Интернет магазин Мастерица

20 Апреля 2024
Ми, майстрині, достеменно знаємо, що процес творчості був би нудним без штампів. Робота зі створення різних листівок, стильних альбомів та блокнотів вже немислима без цих маленьких помічників! А поки ви збираєтеся з думками, який штамп все-таки вибрати і купити, ми з радістю допоможемо розібратися у всіх тонкощах і деталях.

Штампи бувають кількох видів:

1. Прозорі (Clear Stamps) – використовуються разом з акриловими блоками. Одна зі сторін штампу плоска та липка, тому добре кріпиться до блоку. Силіконові штампи можна купити як окремо, так і наборами в пластикових кейсах.

За матеріалом твору:
- фотополімерні (найміцніші та якісніші)
- акрилові (м'якше відбиток, ніж у фотополімерних);
- силіконові (менш довговічні).

Переваги:
- ціна (дешевша за гумові);
- простота використання;
- Точність нанесення;
- Легкість зберігання.
Недоліки:
- згодом можуть втрачати «прихильність»;
- якість зображення (дають м'якішу картинку, порівняно з гумовими);

Особливості використання:
Основний момент, який необхідно засвоїти, – як правильно відокремлювати прозорі штампи від підкладки. Якщо робити це неакуратно, можна розтягнути чи навіть порвати штамп. Щоб уникнути цієї неприємності, потрібно акуратно взяти штамп за кінець і трохи потягнути. Потім пересунути пальці ближче до підкладки і знову потягнути. Так, сантиметр за сантиметром, відокремити штамп, уникаючи різких рухів.
У зв'язку з використанням прозорих штампів з акриловими блоками можливе погане прилипання. Для цього необхідно очистити його від пилу та бруду. Допомагає також зволоження штампу водою.
Найпростіший спосіб прикріпити печатку до блоку - покласти друкувальною стороною донизу, зверху розмістити акриловий блок і злегка натиснути. Пам'ятайте, прозорі штампи дуже гнучкі, саме тому їх легко розтягнути і в результаті вийде відбиток зі спотвореною картинкою.


2. Гумові (Rubber Stamps) - більш довговічні, менше схильні до руйнівного впливу. Вони складаються з трьох частин: кліше, оснастки та прокладки.
1. Оснащення (Mount, Block) – спеціальна рукоятка. Як правило, виготовляється з дерева. Часто на оснастці розміщено малюнок, який повторює відбиток штампу.
2. Між кліше та оснащенням часто розміщується прокладка (Foam Mounting Cushion) – додатковий шар синтетичного гнучкого матеріалу (синтетична піна). Він відіграє роль амортизатора – розподіляє тиск по всій площі штампу, що дозволяє робити якісніші відбитки.
3. Кліше (Die) – основний елемент штампу (друкарська поверхня). Є шаром гуми з вирізаним малюнком.

Залежно від комплектації поділяються на:
1. Штампи з клейкою основою / клейовою прокладкою (Cling Mounted Stamps) - складаються з двох частин: кліше та клейової прокладки. Зверху найчастіше нанесений малюнок, що повторює відбиток. Як і прозорі штампи, використовуються з акриловими блоками.
3. Штампи без оснастки та без прокладки (Unmounted Stamps) – це просто гумове кліше. Для використання його необхідно вирізати, а потім самостійно наклеїти на оснастку чи прокладку.
stamp2.jpg
Але це ще не все, що потрібно врахувати під час вибору штампу. Набагато важливіше є знання про загальні правила використання, догляд та зберігання.

Правила використання

Вважається, що найкращі за якістю відбитки виходять, якщо помістити папір на якому ми друкуватимемо, на еластичну поверхню (килимок від миші). Дуже важливо, щоб робоча поверхня була рівною, інакше частина малюнка може не надрукуватися. На різних твердості робочих поверхнях виходять різні за властивостями відбитки.
Якість відбитка багато в чому залежить від використовуваного чорнила. Від них залежатиме різкість відбитки. Порада - завжди перед використанням штампу робіть пробний відбиток на тому матеріалі, який буде застосовуватись у готовій роботі. Це спростити роботу та позбавити багатьох можливих проблем.
У питаннях, що стосуються догляду за штампами, завжди слід дотримуватись інструкцій виробника штампів. Для цього потрібно уважно читати всю інформацію, розміщену на упаковці.

Очищення штампів

Найкращий варіант - спеціальний очисник. Достатньо нанести його на штамп і протерти тканиною чи серветкою.
Другий спосіб – витерти вологим спонжем або ватним тампоном. Можна додати рідкого мила чи засоби для миття посуду. Добре працює з водорозчинним чорнилом.
Дозволяється також протирати штампи вологими серветками. При цьому обов'язково слід перевіряти, щоб вони не містили спирту.
Друку потрібно очищати відразу після використання - після це буде набагато складніше зробити, особливо це стосується штампів з акриловими фарбами.
Не потрібно замочувати їх у воді – від цього вони можуть втратити клейкість. А дерев'яне оснащення штампів від води може набухати і тріскатися.

Зберігання

Основна мета - зберегти друкуючу поверхню, щоб і надалі отримувати якісні відбитки. Тому, як правило, прозорі штампи зберігають прикріпленими на пластикову підкладку. Гумові штампи з оснащенням часто продаються у спеціальних коробках. Це полегшує їхнє зберігання. Більшість упаковок, в яких продаються штампи, передбачають спеціальний отвір, за який можна підвісити упаковку, наприклад, на гачок. Можна також використовувати для зберігання папки з файлами.

повернуться до всіх статей